> Jūs atrodaties: Vecauces pils >

Vecauces pilī top jauna ekspozīcija “Albuma lapas. Vecauces saimniecībai 100”

Vecauces pilī top jauna ekspozīcija “Albuma lapas. Vecauces saimniecībai 100”

Ar mērķi izzināt, popularizēt un saglabāt Zemgales novadam raksturīgās kultūrvēsturiskās vērtības, Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Zemgales kultūras programmas 2020 ietvaros, no 15.maija līdz 15.decembrim Vecauces pilī tiek  realizēts projekts “Albuma lapas. Vecauces saimniecībai 100”.

Projektu realizē biedrība “Vecauces muiža”. Ekspozīciju sagatavo mākslas zinātniece Ina Līne. Projektu līdzfinansē LLU mācību un pētījumu saimniecība “Vecauce”. Projekta vadītāja Inese Kaminska.

LLU mācību pētījumu saimniecības“Vecauce” simtgadi 2021.gadā sagaidīsim ar jaunu ekspozīciju Vecauces pilī. Šobrīd norit darbs pie tās sagatavošanas. Ir izstrādāta  koncepcija un izremontēta telpa. Turpinās darbs pie tekstu, fotogrāfiju un informatīvo materiālu atlases un sagatavošanas. Ekspozīcijas risinājums nedaudz atšķirsies no pārējām, kuras apskatāmas Vecauces pilī. Tā plānota kā bilžu siena ar nelielām anotācijām. Fotogrāfijā notverts mirklis ir patiesu un dzīvu sajūtu liecinieks un lielisks stāsts par to kā mēs redzējām pasauli un kā pasaule šobrīd redz mūs.

Aicinām ik vienu, kuram kaut kādā veidā ir bijusi saistība ar Vecauci, apskatīt savus albumus! Iespējams, ka tur atradīsies kāda īpaša bilde un stāsts ko ievietot mūsu Vecauces kopīgajā 100 gadu jubilejas albumā.

Vecauces saimniecību visos laikos raksturo 3 virzieni- lauksaimnieciskā ražošana, zinātniski pētnieciskā darbība un studentu apmācība. Katru no tiem ir ietekmējuši vairāki nozīmīgi periodi Latvijas vēsturē: divi pasaules kari, pirmais brīvvalsts laiks, „padomju laiks” un brīvā Latvija, kurā dzīvojam šobrīd. Uz sienām izvietotās fotogrāfijas un to anotācijas būs galvenie liecinieki, kas izstāstīs saimniecības simtgadi šajos dažādajos griezumos.

Fotogrāfijas ar nelielām anotācijām vai tieši otrādi plašiem aprakstiem, lūdzam atnest uz Vecauces pili vai atsūtīt elektroniski. Atnestās fotogrāfijas ieskenēsim un atgriezīsim atpakaļ. Būsim pateicīgi arī par cita veida laika liecībām (priekšmetiem, grāmatām, brošūrām,afišām u.tt.), kuras vēlaties pievienot mūsu stāstam. Projekta ietvaros priekšmetu izvietošanai tiek iegādātas divas vitrīnas un grāmatu skapis, kā arī albumi fotogrāfijām.

Liels paldies tiem, kas jau iesūtījuši mums savus stāstus!

Informāciju sagatavoja biedrības “Vecauces muiža” valdes priekšsēdētāja Inese Kaminska,  tālrunis 29195959, e-pasts: