> Jūs atrodaties: Vecauces pils >

No 24.augusta līdz 30.septembrim izstāde #ZinātneLatvijai

No 24.augusta līdz 30.septembrim izstāde #ZinātneLatvijai

Kā iedvesmojošs sveiciens, uzsākot jauno mācību gadu, Vecauces pilī no 24.augusta līdz 30.septembrim būs apskatāma izstāde #ZinātneLatvijai

Izstādi jau trešo gadu veido Izglītības un zinātnes ministrija, lai stiprinātu izpratni sabiedrībā par zinātnes nozīmi kā Latvijas ekonomikas virzītājspēku. Tas, kas šodien ir jauns zinātniskais atklājums, rīt būs ekonomikās attīstības stūrakmens.

Zinātnieki ir tā sabiedrības daļa, kas ar savu nerimstošo zinātkāri, pastāvīgo interesi, aizrautīgo degsmi un ambīcijām attīsta mūsu zināšanu kultūru. Uzkrātās zināšanas veido mūsu pasaules izpratni un veicina nemitīgu pašattīstību un valsts ilgtspējīgu attīstību.

2020. gada izstādē izcilu un inovatīvu pētniecību atklāj divpadsmit personības zinātnē:
logopēde Baiba Trinīte, Liepājas Universitātes Pedagoģijas un sociālā darba fakultāte; fiziķis Artūrs Vrubļevskis, Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūts “Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs”;  pārtikas produktu pētniece Ilga Gedrovica, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultāte; kvantu fiziķis Kārlis Dreimanis, Liverpūles Universitāte; socioloģe Inta Mieriņa, LU Sociālo zinātņu fakultāte; fiziķis eksperimentators Guntars Kitenbergs, Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāte; molekulārbioloģe Dace Pjanova, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs; datorzinātnieks Mārcis Pinnis, “Tilde”; medicīnas tiesību pētniece Karina Palkova, Rīgas Stradiņa Universitātes Juridiskā fakultāte; koksnes ķīmiķis Jānis Rižikovs, Latvijas Valsts Koksnes ķīmijas institūts; juriste Alla Pozdņakova, Oslo Universitātes Juridiskā fakultāte; zinātnieks elektronikā Armands Šenfelds, Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte.
 
Izstādes apmeklētājiem noskenējot QR kodu būs iespēja piekļūt video stāstam par attiecīgo zinātnieku un viņa pārstāvēto zinātnes nozari.

Izstādes apmeklējums bezmaksas.