> Jūs atrodaties: Vecauces pils >

Atzīmējot Vecauces saimniecības simtgadi, pilī iekārtota un apskatāma ekspozīcija “Albuma lapas. Vecauces saimniecībai 100.”

Atzīmējot Vecauces saimniecības simtgadi, pilī iekārtota un apskatāma ekspozīcija “Albuma lapas. Vecauces saimniecībai 100.”

“Albuma lapas. Vecauces saimniecībai 100.” ir stāsts par laikmetu, laiku un cilvēkiem vairākās paaudzēs, ko kā mozaīku, daloties ar atmiņām un fotogrāfijām, liekam kopā mēs paši.  Katra mūsu diena ir notikumu un sajūtu pilna, taču vēsture rodas tikai tur, kur ir stāsts. 

Fotogrāfijā notvertais mirklis ir vispatiesākais notikumu un sajūtu liecinieks, kas vēsta mūsu nākamajām paaudzēm to, kā mēs redzējām pasauli un kādus pasaule redz mūs. Līdzīgi ir ar atmiņu stāstiem. Cilvēks daloties atmiņās, izstāsta notikumu un lielākoties notiekošo nevērtē, nenosoda, neatbalsta, tādēļ katrs lasītājs pats var izdarīt secinājumus.

Šī ekspozīcija savā veidā ir arī stāsts par Latvijas valsti. Vecauces  praktisko darbu saimniecības izveidošana uz Vecauces muižas zemes 1920 -1922. gadā ir cieši saistīta ar agrāro reformu, kas ir viens no jaundibinātās Latvijas Republikas pastāvēšanas stūrakmeņiem. No kāda materiāla būvēts šis stūrakmens, kādi ir tā pamati, ko būvējam vai ārdām vēlāk, kā tas ietekmē cilvēku dzīves, kā dzīvojam un jūtamies šodien Vecaucē, arī par to ir šis stāsts. 

Ekspozīcija iekārtota. Albumi, fotogrāfijas, priekšmeti, grāmatas, publikācijas, atmiņu pieraksti ir pieejami un apskatāmi. Ir radīta iespēja katram papildināt albuma lapas izstāstot savu stāstu vai komentējot kādu fotogrāfijā redzamu notikumu.  Uz tikšanos Vecauces pilī!

Projekts “Albuma lapas. Vecauces saimniecībai 100.” realizēts Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Zemgales kultūras programmas 2020 ietvaros. Projekta līdzfinansētājs LLU mācību un pētījumu saimniecība “Vecauce”.

Projektu realizēja biedrība “Vecauces muiža”. Ekspozīciju sagatavoja un iekārtoja mākslas zinātniece Ina Līne. Projekta vadītāja Inese Kaminska.