> Jūs atrodaties: Vecauces pils >

Ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu Vecauces pilī tiek restaurēts otrā stāva centrālās zāles logs

Ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu Vecauces pilī tiek restaurēts  otrā stāva centrālās zāles logs

Galvenās zāles logi ir lielākie logi pilī un būtisks akcents fasādē, kas izceļ celtnes centrālo daļu un arhitektūru. Esošie logi izgatavoti līdz 1907.gadam. Otrā pasaules kara laikā ēka stipri cietusi. Atjaunošanas darbi veikti 1957.gadā. Neskatoties uz slikto tehnisko stāvokli, pils logi tika saremontēti, ieliekot jaunas tikai trūkstošās daļas.  Ir pagājis laiks . Otrā stāva vēsturisko logu tehniskais stāvoklis  ar katru gadu strauji pasliktinās. 

Šobrīd prasmīgu galdnieku rokās restaurācijai nodots viens logs.  Logam tiek atjaunota vērtņu ģeometrija, protezēta konstrukcija, sakārtots un piemeklēts atbilstošs aprīkojums. Tiek atjaunota ārējā noseglīkste kanelūrēta pilastra veidā ar cinkā lietu kapiteli. Logi tiek iestikloti ar lineļļas ķiti. Katrs dekoratīvo elementu stikls tiek piegriezts un stiklots atsevišķi. Logiem paredzēts atjaunot orģinālo krāsojumu gan ārpusē, gan interjērā.

Vēl priekšā daudz darbu, bet jau tagad vēlamies pateikt paldies galdniekiem Mārim Gulbim, Kārlim Heniņam, Ērikam Frijāram par ieinteresētību un rūpīgo darbu, kā arī  VKKF par finansiālu un morālu atbalstu!
Šonedēļ bijām liecinieki piemērīšanai.